قالب وردپرس
logo-mini
تازه‌های دنیای تصویر

بهترین نور

کجا می توانید بهترین نور را برای سوژه تان بیابید ؟ عکاسان با تجربه می دانند که بهترین نور ، اغلب در زمانی از روز یافت می شود که شما می توانید یا بخوابید (صبح زود ) یا با خانواده و دوستان برای شام به دور هم بنشینید ( اواخر بعد از ظهر / اوایل غروب ، خصوصا در تابستان ) به عبارت دیگر ، عکاسی در بهترین نور، می تواند برنامه ی عادی شما را به هم بریزد. اما بدون استفاده از مزیت نور صبح زود یا آخر بعد از ظهر ، که هر دو بافت ها و عمق را با رنگ هایی گرم و زنده نشان می دهند.

ادامه مطلب...

ساکن کردن حرکت

وتصاویری که حرکت را ساکن می کند اغلب حیرت آور و با شکوه به نظر می رسند. اغلب اوقات برای ساکن کردن به طور موثر ، باید از سرعت شاتر به بالا استفاده کنید ، این امر ، بخصوص هنگامی که سوژه موازی با شما حرکت می کند حیاتی است، مانند زمانی که یک خودروی مسابقه ای با سرعت از مقابل جایگاه تماشاچیان عبور می کند.

ادامه مطلب...

چه چیزی ، عکس را برجسته می کند ؟

وقتی می پرسند که چه عکسی بیشتر جلب توجه می کند.پاسخ من همیشه یک چیز است ، اغلب این عکس ها سوژه های معمولی هستند که به ساده ترین حالت ترکیب بندی شده اند.آن ها موفق اند چون به یک موضوع یا ایده ی تکی محدود شده اند – و همیشه عاری از شلوغی و ساده هستند ؟

ادامه مطلب...

چگونه برای عکاسی بهتر نقطه‌ی طلایی لنز خود را پیدا کنیم؟

بودن عامل مهمی برای زیبا به نظر رسیدن یک عکس است. اگر عکاسی می‌کنید حتماً بارها برای شما پیش آمده که نتیجه‌ی یک عکس در نمایشگر دوربین، شما را راضی می‌کند اما هنگامی که عکس را به رایانه منتقل می‌کنید و در ابعاد بزرگتر آن را می‌بینید، متوجه نقاط تار بسیاری در آن می‌شوید. اگر دوست دارید بدانید که چگونه می‌توان نقاط تار عکس را از بین برد، مقاله‌ را از دست ندهید.؟

ادامه مطلب...

نقش کلیدی نور در عکاسی

نور، از اصلی ترین عوامل عکاسی است. بکارگیری نور در تصویر به اندازه تسلط بر ترکیب بندی ، اهمیت دارد. با دیدن یک عکس، این سؤال ها را از خود بپرسید؛ منظره پیش رو چطور روشن شده؟ منبع نور در تصویر کجاست؟ آیا نور مستقیم خورشید است؟ آیا نور از پنجره وارد می شود؟ از بالا می تابد یا از اطراف؟ آیا نور، سایه ای هم ساخته است؟ این، نور طبیعی است یا مصنوعی؟

ادامه مطلب...

آموزش ویرایش عکس با Adobe Lightroom

ااکنون می‌خواهم یک گام فراتر بگذارم تا به دنیای حرفه‌ای‌ها نزدیک‌تر شویم! در واقع در این مطلب سعی دارم شما را با بهترین ویرایشگر عکس یعنی Adobe Lightroom آشنا سازم.

ادامه مطلب...

بهترین آشنایی از انواع لنز دوربین

استفاده خلاقانه از لنز دوربین کیفیت فوق‌العاده‌ای به عکاسی داده و شکلی که شما دنیا را از درون نمایاب دوربین می‌بینید متفاوت خواهد کرد. گاهی دیده اید که در مطالب بخش «نکات آموزشی» ما استفاده از یک لنز خاص را توصیه کرده باشیم مثلا استفاده از لنز ماکرو برای عکس گرفتن از یک کفش دوزک کوچک. در ادامه شما را با انواع لنز های دوربین و کاربردشان آشنا می کنیم.

ادامه مطلب...

نگاهی به آثار عباس عطار؛ عکاسی ایرانی با شهرتی بین‌المللی

پیش از این در مورد دو عکاس بزرگ این آژانس؛ «هنری کارتیه برسون» و «الیوت ارویت» در دو مقاله آموزشی مجزا صحبت کردیم. این‌بار می‌خواهیم یکی دیگر از عکاسان مطرح مگنوم را به شما معرفی کنیم. با این تفاوت که اینبار این عکاس ایرانی است

ادامه مطلب...

نگاهی به عکاسان معروف جهان و تصاویر به یادماندنی که ثبت کرده‌اند

باید پذیرفت که هنر عکاسی، تنها در ثبت مناظر زیبا و لحظه‌های خاطره‌انگیز خلاصه نشده است. گاهی تصاویر به واسطه‌ی بیان درد و رنج، روابط موجود در جهان، فجایع روی داده و گاهی نیز نشان دادن صحنه‌ای از زندگی روزمره‌ی افراد است که به یادماندنی می‌شوند.

ادامه مطلب...