قالب وردپرس
logo-mini

آشنایی با هفده روش خلاق عکاسی

آیا تا به حال از دیدن عکس های خاصی به وجد آمده اید؟
آیا تا به حال از این که نمی توانید مثل آنها عکاسی کنید ناراحت شده اید؟
این ۱۷ روش خلاق عکاسی را یاد بگیرید، این روشها به شما یک دید متفاوت به دنیای عکس و عکاسی می دهند.

002
عکاسی در شب
در طول زمستان شاید زمان کافی برای عکاسی در روز نداشته باشید و به دلیل طولانی بودن شب می توان با عکاسی از شهر در شب تصاویر بی نظیری را خلق کرد.

عکاسی با سرعت زیاد High speed photography
ثابت کردن اجسام متحرک با سرعت بالا (AKA) برش افکتهای عکاسی بی نظیری می دهد. عکاسی با سرعت زیاد در فیزیک، پزشکی، ورزشی و … کاربرد دارد. این مقاله توضیح می دهد چطور عکاسی با سرعت بالا را در منزل و با چه تجهیزاتی انجام دهید.

عکاسی از دود
عکاسی از دود تصاویر اتفاقی بی نظیری را ثبت می کند که با استفاده از فلاش یا نور طبیعی در یک محیط کوچک می توان عکاسی کرد.با یک ادیت، رنگ دود را می توانید تغییر دهید یا می توان ۲ یا چند تصویر را با هم تلفیق کرد و یک تصویر جدید ساخت.


003

 

عکاسی ماکرو

عکاسی از نمای نزدیک جزئیات سوژه را از اندازه طبیعی بزرگتر نمایش می دهد در این مقاله آموزشی به شما آموزش داده می شود چطور بهترین عکس را بگیرید.

004

عکاسی با دامنه نوری زیاد HDR
هدف HDR عکاسی از تمام خاکستری های نوری در یک عکس است نیمی از مشکی تا روشن در کنار هم به طور مثال در عکس HDRR ما از زمین تا آسمان را همه را با شرایط نوری استاندارد عکاسی می کنیم و در کنار هم قرار می دهیم.

005

عکاسی پانوراما
عکس پانوراما عکسی است که از کنار هم گذاشتن چند تصویر به وجود می آید.
عکس پانوراما یک تصویر واحد و عریض است که می توان از فضای داخلی اتاق یا منظره تشکیل شود. شما میتوانید با ۳ عکس یک پانورمای کوچک بسازید یا با عکس های بیشتر یک تصویر ۳۶۰ درجه بگیرید.

006

عکاسی از ستاره ها
این روش از عکاسی زمانی خوب است که هیچ آلودگی نوری در محیط نباشد و در تاریکی مطلق و فقط با نور ستاره ها عملی است.
در فضای شهر نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.

عکاسی با سرعت پایین و فلاش
عکاسی در این حالت به این صورت است که فلاش دوربین ابتدای نوردهی یا انتهای آن روشن می شود. سرعت شاتر پایین می باشد. به طور مثال یک هشتم ثانیه. در این سرعت تصویرتان شارپ نمی شود و حتماً تار می شود و در این زمان استفاده از فلاش لازم می باشد.
با روشن شدن فلاش دوربین شما حرکات را ثابت می کنید و به دلیل کم بودن سرعت شاتر کمبود نور تصویر جبران می شود که باعث ایجاد یک افکت هم در تصویر می شود.

عکاسی اینفرارد یا IR
این عکاسی دنیای جدید را برای عکاسان به وجود آورد. دنیایی که در حالت معمولی قابل دیدن نمی باشد. به دلیل این که نور IR را عکاسی می کند. رنگ ها با بافت ها، زمین و آسمان و … همه به گونه ای دیگر خود را به نمایش می گذارند.

Tilt-shift و اقعی با لنز انجام می شود و بیشتر برای عکاسی معماری استفاده می شود تا اصلاح پرسپکتیو را انجام دهد. اگر با لنزهای معمولی از یک ساختمان بلند عکاسی کنید طبقه های آخر برج به پرسپکتیو می رود و کوچک می شود اما اگر با لنز Tilt-shifttعکاسی کنید این پرسپکتیو اصلاح می شود ولی اخیرا با نرم افزار فتوشاپ می توان افکتی شبیه آن را درست کرد مانند تصویر زیر:

رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید
پروسه رنگی کردن یک عکس سیاه و سفید بستگی به تصویری داردکه دارید کار می کنید. اضافه کردن رنگ ساده است اما قسمت مهم نحوه Select کردن  آن بخشی است که قصد رنگ کردن آن را دارید.

عکاسی سیاه و سفید
این نوع عکاسی روش جدیدی نیست و از زمان اختراع دوربین به دلیل محدودیت های تکنیکی سیاه و سفید عکاسی می شده و در حال حاضر با رشد عکاسی و قابلیت عکاسی رنگی باز هم عکاسی سیاه و سفید جایگاه خود را دارد.

منبع: سایتAkasi.net

 


نظر دهید

چهارده + 12 =